Menu Zavřeno
920
7
13.3
Silniční
925
12
Menton
41

Col de la Madone

Trénoval zde Lance Armstrong, když bydlel v Nice a připravoval se na zdejší Tour de France, KOM momentálně drží Remmert Wielinga 36:53 min… a já jsem v tuto chvíli na 862 místě 1:08:17 hod.

Tentokrát jsme vyrazili ve čtyřech. Já a tři kluci z Roudnice nad Labem.

Míra, který zde byl již počtvrté, vedl naši skupinku do krásného města Mentonu. S Jirkou z Kolokrámu si ještě objeli smyčku do italského Late, my jsme si zatím s Honzou dali kávu v bistru na italské hranici.

Z bistra jsme vyrazili společně ve čtyřech, ale stoupání z Mentonu na vrchol Madony nás rozdělilo hned na svém počátku.

Míra s Jirkou si tento legendární vrchol vyšlapali v tempu odpovídajícím jejich výkonu a my jim zdáli záviděli jejich lehkost, s jakou vrchol zdolávají.

Já doprovodil Honzu na vrchol Col de la Madone a poté jsme sjeli do La Turbie, kde jsme společně poobědvali. Dolů do Nice jsme zvolili cestu přes Col de Eze. Je to krásný sjezd, respektive z druhé strany z Nice krásný výjezd. Začíná kousek od starého přístavu v Nice a končí v 507 m, délka 10 km a sklon 4,9%. Některé ročníky cyklistického závodu Paris – Nice na tomto stoupání končí poslední etapu  časovkou. KOM zde drží Romain Bardet 20:09 min… a já jsem na 2783 místě 35,17 min.

Z přístavu v Nice – od obchodu Café du Cycliste už zbývalo domů posledních 16 kilometrů po pobřeží, dále okolo letiště, hypodromu a byli jsme doma.

Večer se podávala polévka: skotská slavnostní a marocká. Vlastně dvě polévky, dnes bylo na výběr.

VK